poniedziałek, 8 lutego 2016

Księga zdrowia mózgu. Dr David Perlmutter, Carol Colman.

Księga zdrowia mózgu. Dr David Perlmutter, Carol Colman.Autor: dr David Perlmutter, Carol Colman

Wydawnictwo: VITAL

Tytuł oryginału: The Better Brain Book: The Best Tool for Improving Memory anDwoje bestsellerowych Autorów New York Timesa wyjaśnia, dlaczego codzienne problemy z pamięcią – zapodziewanie kluczyków do samochodu, zapominanie imion, utrata koncentracji – są sygnałami ostrzegającymi o obciążeniu mózgu i proponuje prosty program rozwiązania tych problemów. Z książki dowiesz się, jak stworzyć zdrowszy mózg dzięki odpowiedniemu odżywianiu, zmianie stylu życia i gimnastyce mózgu. Nauczysz się także unikać neurotoksyn ukrytych w Twojej domowej apteczce(...) więcej o książce tutaj.


Książka jest świetnym uzupełnieniem wiedzy w zakresie zdrowia mózgu, jego stymulacji a także profilaktyki chorób. Niesamowicie przydatna dla osób, których bliscy cierpią na choroby zwyrodnieniowe mózgu, pomaga zrozumieć problemy chorego oraz wdrożyć plan działania będący dopełnieniem leczenia farmakologicznego.

Z książki dowiemy się jak ważna jest odpowiednia dieta oraz suplementacja, w jaki sposób za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń możemy stymulować mózg a tym samym spowalniać postępowanie chorób.

Alzheimer, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, udar, otępienie - te choroby nie powinny stanowić tematu tabu, zdobywanie wiedzy zarówno przez osoby bliskie jak i przez samych chorych jest bardzo ważne, a ułatwić może nam to "Księga zdrowia mózgu" napisana przez Doktora Davida Perlmuttera oraz Carola Colmana, mimo ciężkiej tematyki język jest lekki i zrozumiały, nie zawiera wielu naukowych sformułowań, tłumaczy, uczy, wspiera. Serdecznie polecam osobom zainteresowanym tematyką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!