piątek, 4 grudnia 2015

Podręcznik radosnego odchudzania. Recenzji książki Anety Stolarz "Schudnij z przyjemnością"

Podręcznik radosnego odchudzania. Recenzji książki Anety Stolarz "Schudnij z przyjemnością"


Opis książki:
Autorka – instruktorka fitness i ceniony trener personalny – łączy odchudzanie z elementami psychologii i koncentruje się nie tylko na aspekcie fizycznym, ale również na samopoczuciu 

i emocjach osoby, która się odchudza. Prezentuje 10 sprawdzonych sposobów na wzmocnienie motywacji w odchudzaniu i podpowiada, jak opracować realny cel, który będzie nas wspomagał na drodze do szczupłej sylwetki. Z tej publikacji dowiesz się, jak wykorzystać rutynę dnia codziennego w odchudzaniu i poznasz sekrety terapii śmiechem pomagającej zrzucić wagę (czytaj dalej).

Wydawnictwo: VITALZbędne kilogramy to problem wielu z nas. Sama niejednokrotnie próbowałam diet, które okazywały się mało skuteczne. Zmiana trybu życia i rozważne dobieranie składników do przygotowywanych potraw również nie przyniosły rezultatów. Gdzieś w gąszczu tych wszystkich niepowodzeń straciłam radość w dążeniu do celu. Mój mózg zaprogramował się na "czarno-widzenie". Książka Anety Stolarz okazała się tym, czego było mi trzeba. Bardzo ważne jest aby w biegu po piękną sylwetkę nie zatracić samego siebie, nie traktować kolejnych kroków jak przykrych obowiązków. Zmieniając tryb życia na zdrowszy wcale nie musimy porzucać czynności, które lubimy, co więcej - są one w tym procesie niemal niezbędne. Sposób myślenia to coś od czego trzeba zacząć swoją przygodę z odchudzaniem. 

Jak przebrnąć przez to z uśmiechem na twarzy, zdobyć motywację i osiągnąć cel? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w podręczniku radosnego odchudzania "Schudnij z przyjemnością", ponadto przekonasz się, że wysiłek fizyczny nie musi być dla Ciebie męczarnią. Trening podczas codziennych czynności a może swobodny taniec? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Autorka podzieliła się również przepisami na dietetyczne dania, one jednak nie wydały mi się interesujące, odrzuciły mnie propozycje na pierwszy posiłek (śniadanie), gdzie znalazły się w większości kanapki, reszta przepisów również była raczej oklepana. Na szczęście na blogu Pani Anety dietetyczne-przepisy.net, można znaleźć ciekawsze propozycje nieco "odchudzonych" dań.

Książkę doceniam głównie ze względu na psychologiczne podejście do tematu, którego często brakuje lekarzom zajmującym się walką z otyłością i nadwagą. Autorka książki sama zmagała się z nadmiarem kilogramów, dzięki czemu rozumie problemy braku motywacji, wie do czego prowadzą kolejne nieudane próby i zaniżone poczucie własnej wartości przez noszenie "plus size".

1 komentarz:

  1. Kiedyś miałyśmy kilka książek dot. odchudzania i z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że, niestety, do nas nie przemówiły, więc odpuścimy sobie powyższą, zapewne interesującą, pozycję.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!