poniedziałek, 19 października 2015

Dom pełen Harmonii. Oczyść mieszkanie, oczyść życie.Dom pełen Harmonii. Oczyść mieszkanie, oczyść życie.


Tytuł oryginału:Home in Harmony. Designing an Inspired Life
Opis:
Mieszkanie to miejsce wypoczynku i relaksu. Dla naszego zdrowia i samopoczucia ważne jest, byśmy czuli się w nim dobrze. Autorka podpowiada jak stworzyć pełen inspiracji dom, który zagwarantuje Ci same korzyści i pozytywnie wpłynie na każdą sferę Twojego życia. Podaje wiele praktycznych wskazówek do zaaranżowania pięknej i przepełnionej pozytywną energią przestrzeni. Dzięki niej zdobędziesz wiedzę na temat odpowiednich produktów, nietoksycznych materiałów i rozwiązań dla Twojego mieszkania oraz dowiesz się, jak czynniki te wpływają na Twoją wygodę i samopoczucie. (czytaj dalej)
Autorka zdradza nam swoją wiedzę, dzięki której możemy nauczyć się takiego sposobu życia, który przyniesie nam radość, optymalne zdrowie i poczucie spokoju. Stworzyła ona książkę dla osób zainteresowanych psychologią, głęboko uduchowionych oraz ceniących zdrowy tryb życia chcących aby w ich domu zapanowała tytułowa harmonia, poszukujących spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak kolejna, typowa publikacja na temat zasad Feng shui. Christa O'Leary jest założycielką i prezesem Stylu Życia w Harmonii, dekoratorką wnętrz, terapeutką rodzin oraz ekspertką zajmującą się wprowadzaniem ekologii do codziennego życia.

Na styl życia w harmonii składają się cztery elementy (filary), dla których w książce znalazły się oddzielne rozdziały. Pierwszy - inspirujący dom, drugi - zdrowe ciało, trzeci - spokojny umysł, czwarty - Twoje wewnętrzne światło. W książce znajdziemy nie tylko wskazówki dotyczące tworzenia pięknego, estetycznego domu, ale również np. porady na temat ekologicznej żywności, organizacji przyjęcia, zdrowego trybu życia... Kroki, które musimy wykonać, często są naprawdę niewielkie w stosunku do tego co możemy dzięki nim osiągnąć. W każdym z rozdziałów znajdują się ćwiczenia "Harmonia w działaniu". Pomagają one osiągnąć lepsze rezultaty poprzez wprowadzanie w życie zaprezentowanych wskazówek.

Wydanie książki jest takie jak lubię, litery są duże i wyraźne. Okładka wydaje się być trwała a w dodatku jest tak estetyczna i ładna, że od razu pragnie się ją mieć. Wiadomo - książki nie należy oceniać po okładce a po jej treści. Treść tej publikacji uważam za niesamowicie cenną. Christa O'Leary stworzyła fantastyczny przewodnik po ekologicznym, zdrowym, szczęśliwym życiu zwracając uwagę na to co na co dzień często wydaje się nam nieistotne, uczy nas racjonalnego podejścia przy tworzeniu domu, domu pełnego harmonii. Dom to przecież nie tylko mury, meble i dekoracje, dom tworzymy również my sami. Nawet w najpiękniej urządzonym pałacu nie zapanuje pełna harmonia, gdy jego domownicy nie będą szczęśliwi, zdrowi i spokojni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!