poniedziałek, 22 czerwca 2015

Dlaczego twoje dziecko choruje?Dlaczego twoje dziecko choruje?


Tytuł oryginału:What's Eating Your Child?: The Hidden Connection Between Foo
Cena katalogowa: 49,40 zł
Oszczędzasz: 7,40 zł
Cena internetowa: 42,00 zł - klik

Poznaj związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Dr Kelly Dorfman - specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie - proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc dzieciom zdrowo się rozwijać. Poznasz znaczenie cynku w diecie i sposoby na unikanie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Dowiesz się, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Znajdziesz tutaj również łatwy w zastosowaniu program żywieniowy, dzięki któremu możesz skorygować dietę swoich pociech. Dzięki poradom dr Dorfman przestaniesz faszerować dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami. Niech Twoje dziecko je na zdrowie!
,,Dlaczego Twoje dziecko choruje?" to publikacja dr Kelly Dorfman. Jakie są przyczyny zachorowań u dzieci? Jak się okazuje bardzo często to właśnie jedzenie staje się źródłem dolegliwości

W książce znajdziemy ważne informacje na temat tego, na co uważać w dziecięcym jadłospisie, w jaki sposób unikać antybiotyków i chemicznych dodatków. Jest to swego rodzaju apel do rodziców o świadome komponowanie posiłków. 

Według dr Dorfman prawidłowo skomponowana dieta nie tylko poprawi zdrowie fizyczne naszych pociech, ale również wpłynie na jakość ich snu, koncentrację oraz pomoże pokonać problem z nadpobudliwością. 

Autorka zadbała o to, aby nie pozostawić w nas uczucia niedosytu z powodu sporej dawki "suchych" teorii, dlatego w książce znajdziemy prawdziwe historie rodziców i ich dzieci będące według mnie wiarygodnym przykładem tego, jaki wpływ na dziecięcy organizm ma jedzenie.

Dzięki książce dowiemy się m.in. jakie są przyczyny grymaszenie i w jaki sposób temu zaradzić a także co takiego kryje się pod nazwą E.A.T. (Elimination, Addition, Try).

Mimo, iż książka porusza bardzo istotny temat jest napisana lekkim, przyjemnym językiem. Czyta się ją bardzo szybko a wiedzą w niej zawarta dzięki swojej prostocie wyrazu pozostaje w pamięci. 

Jest to pozycja, którą powinien zainteresować się każdy rodzic, bez względu na to, czy ostatecznie zgodzi się z zawartymi w książce wskazówkami czy też nie. Z pewnością prawidłowa dieta nie pomoże rozwiązać wszystkich problemów zdrowotnych wieku dziecięcego, ale być może okaże się przydatna w wyeliminowaniu chociaż części z nich.


3 komentarze:

  1. Książka wydaje się być ciekawa, chętnie poczytałabym

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieci jeszcze nie mamy, ale książkę czytałyśmy. Na pewno warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znałam tej pozycji, ale myślę, że jako świeżo upieczona mama chętnie poczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!