środa, 15 stycznia 2014

Yankee Candle - Turquoise Sky


Yankee Candle - Turquoise Sky


O zapachu...


Doskonale błękitny wosk Turquoise Sky zamyka w sobie magię lazurowego oceanu, bezchmurnego nieba i jasnego, ożywczego wiatru. Morska bryza niesie za sobą wyjątkową świeżość, która – w ulotnych momentach – zamienia się w woń zebranej gdzieś po drodze morskiej trawy i nutę skradzionego ze straganu z egzotycznymi balsamami piżma. Rześko, cudownie tropikalnie i nieco tajemniczo. Wosk Turquoise Sky to podróż odbyta na skrzydłach wiatru pędzącego po najodleglejszych, najbardziej bajecznych zakątkach globu i wzbijającego się ostatecznie w stronę turkusowego, bezchmurnego nieba.

O woskach...


Woski Yankee Candle są tak intensywnie aromatyczne, że same z siebie – nawet schowane w szafie czy szufladzie – emanują pięknymi, naturalnymi nutami. Najlepiej jednak urocze tarteletki sprawdzają się w parze z dekoracyjnymi podgrzewaczami. Po umieszczeniu wosku w miseczce kominka i podgrzaniu go neutralną świecą, tarteletka topi się przez osiem godzin, wydzielając mocny, długo wyczuwalny aromat. Każdy wosk Yankee Candle wykonany jest z naturalnych składników, a własnoręczne mieszanie i rozgrzewanie w tym samym czasie kilku tarteletek staje się wyśmienitą okazją do stworzenia autorskich, wnętrzarskich perfum.


Zapach należy do gamy świeżych. Raczej nie nadaje się do schowania w szufladzie  (chyba, że ktoś lubi zapach morskich kostek toaletowych). Po rozpaleniu w kominku zapach zdecydowanie się poprawia.

Jest bardzo wyraźny, gdy palę go zbyt długo staje się wręcz uciążliwy. Nie do końca przypadł mi do gustu. Zapach jest dziwnie słony a dodatkowo mocno wyczuwalne jest w nim piżmo.  Robi się przyjemniejszy po pewnym czasie, gdy zaczyna wietrzeć. Dla mnie jest to raczej wosk, który mogę zapalić dla odświeżenia mieszkania na 1o minut a następnie zgasić i wyjść na długi spacer. Po powrocie w pomieszczeniu unosi się nienachalny, świeży zapach. Spodziewałam się jednak zdecydowanie czegoś więcej. Nie odnajduję w nim morskiej bryzy. Nie zdecydowałabym się na ponowny zakup tego wosku.


Specyfikację produktu oraz jego cenę znajdziecie tutaj.

Ten jak i inne zapachy Yankee Candle znajdziecie w sklepie Internetowym goodies.pl!

1 komentarz:

  1. Lubię zapach piżma, więc możliwe, że by mi podpasował

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!