piątek, 28 grudnia 2012

Musli 5 zbóż z rodzynkami. Szczytno. Melvit.

Musli 5 zbóż z rodzynkami. Szczytno. Melvit.

Musli 5 zbóż z rodzynkami Szczytno otrzymałam w ramach współpracy z firmą Melvit za pośrednictwem Pani Moniki z Agencji credopr.pl.


Musli jest znaną i na ogół lubianą propozycją śniadania  (a przecież śniadanie jest najważniejszym posiłkiem!)

Musli jest pożywieniem, które nie tylko dostarcza nam energii, ale również dba o nasze zdrowie. 

Musli  jest źródłem łatwo przyswajalnych witamin oraz składników mineralnych. 
Zawiera również błonnik oraz witaminy (głównie z grupy B).

Można je połączyć z produktami mlecznymi takimi jak, np: kefir, jogurt naturalny, jogurt owocowy, mleko - dzięki czemu takie śniadanie jest również bogate w wapń, białko i witaminę D.

Skład produktu: płatki jęczmienne, płatki żytnie, płatki owsiane, płatki gryczane, płatki pszenne, rodzynki.

Spróbuję pokrótce przybliżyć właściwości tych wszystkich składników korzystając z wiedzy swojej oraz tej zaczerpniętej z internetu.

Płatki jęczmienne - mają właściwości antynowotworowe a także antywirusowe. Bogate są w błonnik, fosfor, wapń, potas, żelazo, magnez i w witaminy z grupy B.

Płatki żytnie - zawierają dużo błonnika pokarmowego (więcej niż płatki owsiane). Regularne spożywanie płatków żytnich nie tylko korzystnie wpływa na układ pokarmowy oraz pracę wątroby, ale również wspomaga prawidłowy proces budowy tkanki mięśniowej i naczyń krwionośnych.

Płatki owsiane- zawierają wszystkie podstawowe składniki pokarmowe: węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy, błonnik i sole mineralne (po więcej informacji na temat płatków owsianych zajrzyjcie tu).


Płatki gryczane - ,,Dla organizmu są źródłem mikroelementów: magnezu, żelaza, siarki, kobaltu oraz witamin E i tych z grupy B (B1 i B2)[5], a w mniejszych ilościach niklu,wapnia, fosforu, miedzi, cynku, boru i jodu. Zawierają lizynę i leucynę, co ma wpływ m.in. na dobrą pracę mózgu..." (klik)

płatki pszenne - Bogate są w białko, witaminy z grupy B oraz błonnik pokarmowy

O rodzynkach możecie przeczytać w skrócie tutaj.Bardzo polubiłam się z tym musli i jestem zadowolona z faktu, że mogę je zakupić niedaleko w markecie na dziale ze zdrową żywnością. Na pewno będę sięgała właśnie po ten produkt, gdyż nie zawiera niepotrzebnych kalorii a w składzie ma zdrowe zboża i rodzynki. Dostępność nie jest utrudniona a ceny nie da się nie lubić - 400 g / ok. 4 zł.


1 komentarz:

  1. Ciekawe rzeczy masz na tym blogu ;)
    Obserwuję i liczę na to samo!:)

    fighting-for-a-dream.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!