czwartek, 2 sierpnia 2012

Jak być testerką?

Słów kilka o byciu testerką/testerem.


Wielu myśli, że testerzy otrzymują produkty "za nic", że dodanie rzetelnej opinii kosmetyków jest czymś prostym i niewymagającym poświęcenia. Często spotykamy się z brakiem szacunku do naszej osoby i komentarzami nie na poziomie.

Umieszczanie opinii jest działaniem internetowego marketingu szeptanego, co przynosi spore profity - dlatego też firmy zgadzają się na takie działania. Marketing szeptany w tym przypadku dotyczy również rozprzestrzeniania informacji pisemnej a nie tylko przekazywanej słownie, chociaż takiej formy nie wyklucza. Taka forma trafia do szerokiego grona odbiorców.

Czy każdy może zostać testerem?

W zasadzie testować może każdy :). Jeżeli chcesz zostać testerem/testerką musisz zastanowić się nad tym w jakiej dziedzinie  jesteś dobry, co lubisz robić oraz na co zwracasz uwagę kupując nowe produkty.
Od  dawna interesowały Cię składy zakupowanych kosmetyków? Jesteś systematyczny? Zwracasz uwagę na szczegóły? Oczywiście musisz mieć również nadmiar wolnego czasu i interesować się tym co chcesz robić. Jeżeli posiadasz cechy opisane poniżej masz sporą szansę na liczne współprace z firmami.

Jakie cechy powinien posiadać tester?

Każdy tester moim zdaniem powinien być:
systematyczny
ciekawy nowości
chętny poszerzania wiedzy
bezstronny
kulturalny
rozsądny
wytrwały

DLACZEGO?

Tester który zapomina o zaleceniach użytkowania produktów, zapomina o regularnym testowaniu produktów nie jest testerem wiarygodnym.
Tester, który przyzwyczajony jest do jednych produktów nie doda wiarygodnej recenzji o nowych produktach - jeżeli nie ma ochoty ich poznawać będzie testerem niewiarygodnym.
Tester, który nie ma ochoty poszerzać swojej wiedzy na temat rodzaju produktów, które chce testować nie jest wiarygodny,
Tester, który dba tylko o firmę lub tylko o czytelników (pisze tylko o tym o czym dana strona chce przeczytać niekoniecznie zgodnie z prawdą) - nie jest wiarygodny.
Tester który nie zwraca się z kulturą do firm i czytelników nie jest wiarygodny.
Tester który, bierze na siebie testowanie produktów tego samego rodzaju (np. 4 balsamy do ciała różnych firm) w jednym czasie nie jest wiarygodny.
Tester, który rezygnuje z prowadzenia bloga z powodu czasowego zastoju z współpracą nie jest wiarygodny.
Tester, który opiera swoje posty jedynie na recenzowaniu produktów otrzymanych z współprac w oczach czytelników również może stać się nie wiarygodnym.
Tester, który nie jest wiarygodny nie otrzyma zaufania od czytelników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie formy aktywności na moim blogu. Każdy szczery komentarz daje mi mnóstwo siły i całą masę radości!