Przejdź do głównej zawartości

Jak być testerką?

Słów kilka o byciu testerką/testerem.


Wielu myśli, że testerzy otrzymują produkty "za nic", że dodanie rzetelnej opinii kosmetyków jest czymś prostym i niewymagającym poświęcenia. Często spotykamy się z brakiem szacunku do naszej osoby i komentarzami nie na poziomie.

Umieszczanie opinii jest działaniem internetowego marketingu szeptanego, co przynosi spore profity - dlatego też firmy zgadzają się na takie działania. Marketing szeptany w tym przypadku dotyczy również rozprzestrzeniania informacji pisemnej a nie tylko przekazywanej słownie, chociaż takiej formy nie wyklucza. Taka forma trafia do szerokiego grona odbiorców.

Czy każdy może zostać testerem?

W zasadzie testować może każdy :). Jeżeli chcesz zostać testerem/testerką musisz zastanowić się nad tym w jakiej dziedzinie  jesteś dobry, co lubisz robić oraz na co zwracasz uwagę kupując nowe produkty.
Od  dawna interesowały Cię składy zakupowanych kosmetyków? Jesteś systematyczny? Zwracasz uwagę na szczegóły? Oczywiście musisz mieć również nadmiar wolnego czasu i interesować się tym co chcesz robić. Jeżeli posiadasz cechy opisane poniżej masz sporą szansę na liczne współprace z firmami.

Jakie cechy powinien posiadać tester?

Każdy tester moim zdaniem powinien być:
systematyczny
ciekawy nowości
chętny poszerzania wiedzy
bezstronny
kulturalny
rozsądny
wytrwały

DLACZEGO?

Tester który zapomina o zaleceniach użytkowania produktów, zapomina o regularnym testowaniu produktów nie jest testerem wiarygodnym.
Tester, który przyzwyczajony jest do jednych produktów nie doda wiarygodnej recenzji o nowych produktach - jeżeli nie ma ochoty ich poznawać będzie testerem niewiarygodnym.
Tester, który nie ma ochoty poszerzać swojej wiedzy na temat rodzaju produktów, które chce testować nie jest wiarygodny,
Tester, który dba tylko o firmę lub tylko o czytelników (pisze tylko o tym o czym dana strona chce przeczytać niekoniecznie zgodnie z prawdą) - nie jest wiarygodny.
Tester który nie zwraca się z kulturą do firm i czytelników nie jest wiarygodny.
Tester który, bierze na siebie testowanie produktów tego samego rodzaju (np. 4 balsamy do ciała różnych firm) w jednym czasie nie jest wiarygodny.
Tester, który rezygnuje z prowadzenia bloga z powodu czasowego zastoju z współpracą nie jest wiarygodny.
Tester, który opiera swoje posty jedynie na recenzowaniu produktów otrzymanych z współprac w oczach czytelników również może stać się nie wiarygodnym.
Tester, który nie jest wiarygodny nie otrzyma zaufania od czytelników.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jacques Battini - Night Dream made with Swarovski elements. Recenzja zapachu rodem z piekła!

Jacques Battini - Night Dream made with Swarovski elements. Recenzja zapachu rodem z piekła!
„Woń była niezwykle specyficzna, ostra jak dym, ale i słodkawa. [...] tak muszą pachnieć kwiaty na samym dnie piekła.” Kazimierz Kyrcz.
Opisanie tego zapachu to nie lada wyzwanie, gdybym miała zrobić to krótko i zwięźle to odniosłabym się właśnie do słów z książki ,,Efemeryda".
Jacques Battini to francuska marka perfum. ,,Jacques Battini urodził się w 1948 r na Korsyce w rodzinie cenionego perfumiarza i od wczesnej młodości towarzyszyło mu marzenie, aby odnaleźć prawdziwe piękno. Kiedy skończył 18 lat wyruszył w swoją wielką podróż dookoła świata, która już na zawsze miała odmienić jego życie. Nie bacząc na wojny, epidemie i przeciwności losu, odwiedził wiele krajów: Indie, Polinezję, Oceanię, Tajlandię, Amerykę Południową i zdał sobie sprawę, że prawdziwe piękno skrywa każda kobieta. Kiedy po latach wrócił na ukochaną Korsykę, Jacques postanowił stworzyć coś unikalnego i niezapomniane…

Quickmax - odżywka do rzęs i brwi za niemałe pieniądze. Czy warta chociaż złotówkę?

Quickmax - odżywka do rzęs i brwi za niemałe pieniądze. Czy warta chociaż złotówkę?Odżywkę quickmax otrzymałam już dosyć dawno od firmy LuxStyle . Regularna cena tej odżywki to 250 zł, obecnie jest na nią promocja (cena aktualna 150 zł). Spodziewałam się po tej odżywce wiele. Producent obiecuje, że nasze rzęsy i brwi staną się: 1. Wyglądające na bajecznie długie
2. Wyglądające na bajecznie pełniejsze
3. Bajecznie wyraziste
Ponadto na stronie LuxStyle możemy znaleźć takie informacje:
Wyobraź sobie! W ciągu tylko jednego tygodnia, zaczniesz widzieć różnicę z QuickMax
Klinicznie udowodnione działanie na wszystkich kobietach
Niezależne badania kliniczne wykazały, że wszystkie kobiety które używały QuickMax rozwinęły zauważalnie dłuższe, grubsze i o wiele piękniejsze rzęsy i brwi. Jest świetny dowód na to. Unikalna, opatentowana formuła została rozwinięta przez naukowców którzy wiodą prym na polu badań kosmetycznych.
Na stronie znajdziemy oczywiście jeszcze więcej obietnic i informacji o tym p…

Lovely, Color Wear Long Lasting. Pomadki w kredce, moja recenzja.

Lovely, Color Wear Long Lasting. 
Pomadki w pisaku z Lovely testuję od czerwca, są one nadal dostępne w sprzedaży a ich cena w Rossmannie to 7,49 zł. Czy w takiej cenie da się kupić dobry produkt do ust?  Jak już wiele razy udowodniono tanie nie zawsze znaczy złe. Ta zasada działa również w drugą stronę, co często okazuje się bolesne dla naszego portfela.